Magazyn ludzi wiecznie młodych i aktywnych.

 

Zainteresowanych umieszczeniem ogłoszeń
w nowym czasopiśmie, 
a także na stronie Vita 50 plus  prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 
509 212 281 lub 881 653 265.

 

 

Zafałszowana rzeczywistość

 Kilka dni temu jedna z gazet doniosła, iż nawet 25 proc żywności znajdującej się w obrocie w Polsce pochodzi z tzw. szarej strefy. To oznacza cytując za wspomniana gazetą, iż” w 2013 roku Polacy kupili zafałszowane produkty oraz pochodzące z niewiadomego źródła o wartości prawie 59 mld zł”, albo, że co czwarty produkt żywnościowy w Polsce może być zafałszowany.

Resztki włosów zjeżyły mi się na głowie czytając, że chodzi tu o produkty wytwarzane z surowców inne niż wskazane na etykiecie lub produkowanych przez niezarejestrowane podmioty. Według Inspekcji, Jakości Handlowe Artykułów Rolno Spożywczych, najwięcej nieprawidłowości ujawnianych jest w branżach mięsnej, rybnej, mleczarskiej, piekarniczej i cukierniczej, a także oczywiście alkoholowej.

I przyznam szczerze, że liczyłem, iż informacja ta spowoduje prawdziwą burzę, że zaczną się pytania, wyjaśnienia, awantury, wzmożone kontrole, ujawnione zostaną niesolidni producenci, fałszerze itp. Tymczasem nic takiego się nie stało. Nie widziałem, aby choć jedna gazeta podjęła temat i zaczęła go dociekać, drążyć. Nie słyszałem, aby choć jedna stacja radiowa czy telewizyjna pokazała nam materiał na ten temat. Nic.  Cisza jakby się nic nie stało. Nasze środki przekazu wolą epatować nas coraz głupszymi i niedorzecznymi wypowiedziami naszych „ wybrańców narodu” pokazywać ich do znudzenia i obrzydzenia w licznych telewizyjnych czy radiowych spotach i programach, mielących na okrągło te same frazesy i insynuacje, zamiast tego, aby zająć się sprawami, które są naprawdę bardzo ważne dla nas wszystkich, bo dotyczą naszego zdrowia. Zamiast poszukiwania odpowiedzi m.in. na pytania, – dlaczego na rynek trafia fałszywa żywność, kto jest temu winien i dlaczego nie ma mocnych, aby ukrócić tego rodzaju praktyki, a sprawców przykładnie ukarać choćby przez grzywny adekwatne do nieuczciwych zarobków, jakie osiągnęli z tego procederu czy szkód, które nam wszystkim uczynili, mamy widowiska pustosłowia i żenującej śmieszności i zafałszowanej rzeczywistości.

Co robić? Kto poradzi…

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ogłoszenie reklamowe

Miejsce na reklamę można zamówić

wypełniając formularz na stronie Kontakt

Cennik reklam na portalu VITA50PLUS

Wymiary oraz sposób rozliczania mogą podlegać

drobnym modyfikacjom na życzenie klienta.

REKLAMY

Gabinet Rehabilitacyjny
Meble