Magazyn ludzi wiecznie młodych i aktywnych.

 

Zainteresowanych umieszczeniem ogłoszeń
w nowym czasopiśmie, 
a także na stronie Vita 50 plus  prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 
509 212 281 lub 881 653 265.

 

 

Kontakt

Adres:
Wydawnictwo Press Inter Warszawa mazowieckie Polska

Telefon: 48 621 10 22

Faks: 509 212 281

http://glosregionu.pl

Formularz kontaktowy

Wyślij list. Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Tacy chcemy być ...  Optymiści powiadają, że życie zaczyna się po …pięćdziesiątce, sceptycy zaś potrafią w tym stwierdzeniu zmienić sens słowa „zaczyna” na …” zacina. Zgódźmy się jednakże, że pięćdziesiątka to raczej ta umowna granica wieku ludzi, którzy znajdują się pośrodku- nie są już młodzi, ale jeszcze nie są też starzy. Z własnych doświadczeń wiemy, że w okolicach pięćdziesiątki wyczuwamy pierwsze sygnały nadchodzących zmian. Dzieci odchodzą z domu, rodzicom wyraźnie przybyło lat, nasz organizm coraz częściej jest zmęczony i wysyła nam ostrzegawcze sygnały, do tego dochodzi obawa o utratę pracy, jej zmianę. Nie chcemy już uczestniczyć w „ wyścigu szczurów”, popadamy w apatię, przestajemy prowadzić aktywne życie i bezwolnie poddajemy się codziennemu marazmowi. Patrzymy na świat\ przez ciemne okulary i nie potrafimy już cieszyć z tego, co niesie nam każdy dzień. Stajemy się marudni, uciążliwi dla siebie i najbliższych. A przecież można i trzeba ŻYĆ inaczej. Trzeb uświadomić, że aby cieszyć się życiem, po pięćdziesiątce musimy zmienić swój styl życia. Należy przestawić zwrotnice, spróbować nakreślić sobie nowe cele na drugą połowę życia. Nikt tego nie zrobi za nas. Pamiętajmy, że okres „wieku produkcyjnego” stałe się wydłuża, podobnie jak granice przejścia na emeryturę. W wieku 50 lat mamy przed sobą jeszcze, co najmniej 15 lat pracy zawodowej. I trzeba się dobrze na ten czas przygotować.

Pięćdziesiątka plus to dobry czas na osobiste refleksje- na to by nie poddać się naciskowi młodych, by zmienić i dostosować swój styl życia na wiele jeszcze lat. Musimy uświadomić sobie swoje zdolności i możliwości, zainteresowania, słabe i silne strony i wybrać kierunek prac nad i ze sobą Łatwiej powiedzieć, trudniej wykonać. Jak to zrobić? Zacznijmy od tego abyśmy się po prostu więcej uśmiechali, stali się życzliwsi dla siebie i dla innych. Już słyszę te narzekania, – z czego się cieszyć, życie jest ciężkie, brak pieniędzy, w kościach łamie, coraz częściej dostajemy zadyszki. To prawda, tylko, co z tego, że będziemy źli, zgryźliwi wszystkiego się dookoła czepiali, innym zazdrościli? Czy przez to staniemy się młodsi, piękniejsi, bogaci? NIE, po stokroć – nie! No, więc nauczmy się żyć tak- by umieć się cieszyć z najmniejszego nawet drobiazgu, bądźmy pogodni i życzliwi innym, nie żałujmy sobie obdarowywania się nawzajem życzliwymi uśmiechami, a wkrótce stwierdzimy, że tak jest lepiej, przyjemniej. I choć nie pozbawi nas to trosk życia codziennego, ale jakoś inaczej, lżej będziemy je znosić.

Utworzyliśmy nasz portal Vita 5o plus po to stał się naszym wspólnym przewodnikiem, przyjacielem i pomocnikiem na tą naszą drugą połowę życia. Chcemy zaproponować wszystkim naszym Czytelnikom-wspólne spędzanie czasu. Będziemy prezentować różne recepty na aktywne życie po pięćdziesiątce, chcemy stać się Waszymi doradcami, przewodnikami po turystycznych trasach, muzeach, zachęcać do ćwiczeń fizycznych, popularyzować zdrowe formy życia, odżywiania się, wskazywać dobrą lekturę, a także przestrzegać przed czyhającymi niebezpieczeństwami, oszustami, zachęcać do nauki, na którą nigdy nie jest za późno, do ćwiczenia swej pamięci, popularyzować porady lekarskie, prawnicze itp. Oczywiście nie zabraknie na naszym portalu humoru, satyry, ciekawostek z kraju i ze świata i rozmów z interesującymi ludźmi. Pragniemy także abyście wspólnie z nami redagowali ten portal, pisali do nas, dzielili się swoimi troskami, osiągnieciami, radami, komentowali na naszych łamach ważne wydarzenia. Nie chcemy jednak, aby nasz portal stał się siewcą nienawiści, braku tolerancji, a co gorsze tak wciąż jeszcze szerzącego się chamstwa, wulgaryzmów. Takich głosów nie będziemy tolerować na naszym portalu.

Czekamy na Wasze głosy, krytyczne uwagi, podpowiedzi, o czym powinniśmy jeszcze pisać. Czekamy także na Wasze listy i zdjęcia z rodzinnych uroczystości, radosnych chwil, które przeżyliście, nowych „odkryć” wspaniałych miejsc, waszych doświadczeń życiowych, nowych przepisów na wspaniałe potrawy, itp.idt. Pamiętajcie, aby koniecznie zarejestrować się bezpłatnie na naszym portalu, bo tylko w ten sposób nawiążecie z nami kontakt, na który bardzo liczymy.

Zespół redakcji „Vita 50PLUS”

Ogłoszenie reklamowe

Miejsce na reklamę można zamówić

wypełniając formularz na stronie Kontakt

Cennik reklam na portalu VITA50PLUS

Wymiary oraz sposób rozliczania mogą podlegać

drobnym modyfikacjom na życzenie klienta.

REKLAMY

Gabinet Rehabilitacyjny
Meble