Magazyn ludzi wiecznie młodych i aktywnych.

 

Zainteresowanych umieszczeniem ogłoszeń
w nowym czasopiśmie, 
a także na stronie Vita 50 plus  prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 
509 212 281 lub 881 653 265.

 

 

Badanie słuchu dla każdego

Już po raz czwarty Polacy mają okazję sprawdzić, czy dobrze słyszą. Wszystko w ramach Narodowego Testu Słuchu. Do końca września „słuchobus” odwiedzi blisko 70 miast.

Co trzeci Polak źle słyszy. Największe problemy mają osoby po 60. roku życia. Coraz częściej niedosłuch wykrywany jest też u 6-latków (25% badanych) i uczniów szkoły podstawowej (20%). Najgorzej słyszą mieszkańcy Częstochowy (74%), Ostródy (67%), Piotrkowa Trybunalskiego (54%) i Skierniewic (53%).

Wpływ na gorszy stan słuchu Polaków ma codzienny hałas na ulicy i w pracy, jak również zbyt głośne słuchanie muzyki – mówi serwisowi infoWire.pl Waldemar Tkacz z Centrum Maytone. Uszkodzenia słuchu mogą też wynikać z niewyleczonego zapalenia ucha oraz z przyjmowania niektórych antybiotyków.

Polacy rzadko badają słuch. „Niedosłuch nie boli i dlatego lekceważymy jego oznaki, tj. prośbę o powtórzenie, jeśli z kimś rozmawiamy, czy coraz głośniejsze ustawianie dźwięku w telewizorze” – dodaje ekspert.

To, czy słyszymy dobrze, można sprawdzić podczas Narodowego Testu Słuchu. „[...] Badanie jest bezpłatne. Polega na podawaniu przez słuchawki cichych dźwięków o różnych tonach” – wyjaśnia Arkadiusz Gorgol, koordynator akcji. Osoby, które nie odbierają wszystkich sygnałów, są kierowane na badanie audiometryczne, podczas których określa się próg słyszenia.

Narodowy Test Słuchu trwa do końca września.

03:44

Badanie słuchu dla każdego

 

Arkadiusz Gorgol - koordynator akcji Narodowy Test Słuchu; Waldemar Tkacz - Prezes Centrum Maytone;

rozmiar: 410,25 MB

05:29

Dbaj o słuch od małego

 

Waldemar Tkacz - Prezes Centrum Maytone; O tym, kiedy zaczynają się problemy ze słuchem, co jest ich przyczyną, jak dbać o dobry słuch

rozmiar: 611,02 MB

02:26

Polacy źle słyszą

 

Arkadiusz Gorgol - koordynator akcji Narodowy Test Słuchu; O celu akcji, w jaki sposób przebiega badanie i czy Polacy mają problemy ze słuchem

rozmiar: 271,61 MB

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ogłoszenie reklamowe

Miejsce na reklamę można zamówić

wypełniając formularz na stronie Kontakt

Cennik reklam na portalu VITA50PLUS

Wymiary oraz sposób rozliczania mogą podlegać

drobnym modyfikacjom na życzenie klienta.

REKLAMY

Gabinet Rehabilitacyjny
Meble