Magazyn ludzi wiecznie młodych i aktywnych.

 

Zainteresowanych umieszczeniem ogłoszeń
w nowym czasopiśmie, 
a także na stronie Vita 50 plus  prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 
509 212 281 lub 881 653 265.

 

 

Ulga rehabilitacyjna nie tylko dla niepełnosprawnych

Zakup leków i sprzętu medycznego, utrzymywanie psa przewodnika czy zatrudnianie opiekuna – to jedynie przykłady wydatków, które można odliczyć od podatku w ramach ulgi rehabilitacyjnej. Co ważne, przysługuje ona nie tylko samym niepełnosprawnym, lecz także osobom, które ich utrzymują.

 

„Ulga rehabilitacyjna dotyczy między innymi wydatków na przystosowanie mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej, leki, sprzęt rehabilitacyjny, dojazdy samochodem na zabiegi czy tych związanych z zatrudnianiem opiekuna i utrzymywaniem psa przewodnika” – mówi serwisowi infoWire.pl Dominika Dragan-Berestecka, doradca podatkowy z kancelarii Chmieliński i Żemantowski Radcowie Prawni i Doradcy Podatkowi.

Kwota, którą wolno odliczyć od podatku w ramach ulgi, zależy od rodzaju wydatków. Przykładowo w przypadku adaptacji mieszkania limit nie jest określony, jeśli chodzi o dojeżdżanie samochodem na zabiegi rehabilitacyjne, wynosi on 2 280 zł rocznie, z kolei co do zakupu leków, za każdy miesiąc można odliczyć całą wydaną w tym okresie kwotę pomniejszoną o 100 zł. Co istotne, urząd skarbowy ma prawo wymagać udokumentowania poniesionych wydatków.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ogłoszenie reklamowe

Miejsce na reklamę można zamówić

wypełniając formularz na stronie Kontakt

Cennik reklam na portalu VITA50PLUS

Wymiary oraz sposób rozliczania mogą podlegać

drobnym modyfikacjom na życzenie klienta.

REKLAMY

Gabinet Rehabilitacyjny
Meble