Magazyn ludzi wiecznie młodych i aktywnych.

 

Zainteresowanych umieszczeniem ogłoszeń
w nowym czasopiśmie, 
a także na stronie Vita 50 plus  prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 
509 212 281 lub 881 653 265.

 

 

Specjalistyczne żywienie w chorobach


  Uznana reżyserka Aneta Kopacz zrealizowała nowy film dokumentalny, który rozpocznie kampanię edukacyjną na temat specjalistycznego żywienia w chorobie, skierowaną do osób zmagających się z nowotworami oraz ich bliskich. Byłam zaskoczona i poruszona, że tak wiele osób umiera wskutek niedożywienia, a nie bezpośrednio z powodu choroby onkologicznej, często nie mając szansy przejść przez cały proces leczenia – komentuje dokumentalistka. Jednak sam film traktuje temat w znacznie szerszym kontekście – prowokuje do refleksji o nas samych, jak żyjemy i dokąd zmierzamy...

Reżyserka, wielokrotnie nagradzana, nominowana do Oskara za film „Joanna” zaznacza, że nowy dokument inauguruje kampanię, której celem jest podniesienie świadomości społecznej w ważnej sprawie. Jednak jako dokumentalistka patrzy na temat wielowymiarowo, przygląda mu się uważnie, pokazuje takie aspekty rzeczywistości, jakich nie dostrzegamy, lub dostrzec nie chcemy. Realizując filmy poszukuję emocji, które uruchomią widza do zadania sobie pytań, wymagających przemyślanych odpowiedzi – podkreśla Aneta Kopacz. Problem choroby nowotworowej staje się powszechny. Badania bowiem wskazują, że co trzeci z nas zachoruje na raka. Już nie tylko uwarunkowania genetyczne mają wpływ na zdrowie. Coraz bardziej decydujący jest styl życia, który wybraliśmy. Dlatego zastanawiam się, czy my, teoretycznie ludzie zdrowi, potrafimy skorzystać z mądrości osób doświadczonych chorobą nowotworową, czy jesteśmy na to gotowi?

Film inauguruje kampanię edukacyjną „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”, której celem jest zwiększanie świadomości na temat roli specjalistycznego żywienia w chorobie, zwłaszcza onkologicznej oraz edukowanie na temat żywienia medycznego jako integralnej części leczenia. Kampanię zainicjowała Nutricia Medyczna. Inicjatywę tę wsparło wiele towarzystw naukowych zajmujących się problematyką żywienia chorych oraz onkologią, a także organizacji pacjenckich zrzeszających chorych na raka.

Zwiastun nowego dokumentu Anety Kopacz można zobaczyć na YouTube pod linkiem: trailer filmu. Oficjalna premiera z udziałem reżyserki odbędzie się 22 marca br. Po jej zakończeniu film w całości będzie można zobaczyć na profilu Nutricii Medycznej na kanale YouTube.

O inicjatorze kampanii

Nutricia Medycznajest liderem na rynku żywienia medycznego, rozwijając szeroki i wyjątkowy portfel produktów dla pacjentów ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi. Misją firmy jest sprawianie, by żywienie medyczne było integralną częścią leczenia.

Nutricia Medyczna działa zgodnie z ideą i zasadami BEST CARE, która oznacza dbałość o pacjentów oraz ich bliskich, poprzez dostarczanie im najlepszych, kompleksowych rozwiązań w zakresie specjalistycznego żywienia w chorobie. Nutricia Medyczna od lat współpracuje z lekarzami, pielęgniarkami i farmaceutami z całej Polski poznając ich potrzeby, a przede wszystkim potrzeby ich podopiecznych. Dzięki temu może na te potrzeby nieustannie odpowiadać, poprzez dostarczanie najwyższej jakości produktów i serwisu oraz szerokiego zakresu działań edukacyjnych.

Nutricia Medyczna jest częścią Grupy Danone. Oferuje ponad 200 najwyższej jakości produktów przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Specjalizuje się w żywieniu dedykowanym różnym grupom pacjentów np. onkologicznym czy neurologicznym, posiada również bogate doświadczenie w leczeniu żywieniowym chorób metabolicznych i rzadkich.

www.nutriciamedyczna.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ogłoszenie reklamowe

Miejsce na reklamę można zamówić

wypełniając formularz na stronie Kontakt

Cennik reklam na portalu VITA50PLUS

Wymiary oraz sposób rozliczania mogą podlegać

drobnym modyfikacjom na życzenie klienta.

REKLAMY

Gabinet Rehabilitacyjny
Meble