Magazyn ludzi wiecznie młodych i aktywnych.

 

Zainteresowanych umieszczeniem ogłoszeń
w nowym czasopiśmie, 
a także na stronie Vita 50 plus  prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 
509 212 281 lub 881 653 265.

 

 

Nowa usługa dla seniorów we Wrocławiu

Pobyt czasowy nawet na jeden dzień, indywidualne i kompleksowe wsparcie zarówno dla osób wymagających opieki stałej, jak i okresowej terapii poszpitalnej. Tego we Wrocławiu brakowało. 

Nową usługę wprowadza wrocławskie Centrum Seniora Angel Care. Dla kogo przeznaczony jest pobyt czasowy? Z tej oferty mogą korzystać osoby m.in. z chorobami demencyjnymi i innymi chorobami przewlekłymi, jak również seniorzy wymagający terapii ortopedycznej, na przykład po alloplastyce stawu biodrowego lub kolanowego, rekonwalescencji po wypadkach oraz wszystkich tych sytuacjach, w których stworzenie odpowiednich warunków w domu jest bardzo trudne. – W naszym centrum, niezależnie od długości pobytu i zakresu opieki, osobą starszą zajmuje się profesjonalny personel, czuwający całą dobę. Standard opieki w ramach pobytu czasowego jest dokładnie taki sam, jak w przypadku stałych mieszkańców naszego domu opieki – mówi Michał Kowalski, dyrektor Angel Care we Wrocławiu.

W zakres opieki przy pobycie czasowym w Angel Care wchodzi również terapia, prowadzona przez doświadczonych fizjoterapeutów (w przypadku rekonwalescencji po zabiegach lub operacjach postępują zgodnie z zaleceniami lekarzy ze szpitala). Centrum Seniora zapewnia również terapię zajęciową i bogaty, indywidualnie dobrany program aktywizujący (w tym m.in. dogoterapię), jak również wsparcie ze strony psychologa. – Kompleksowe podejście daje najlepsze efekty. Zadbaliśmy o wszystkie warunki sprzyjające terapii w możliwie najkrótszym czasie. Podtrzymujemy sprawność fizyczną na jak najwyższym poziomie i zapobiegamy pogłębianiu się choroby. W kontekście aktywizacji seniora istotny jest również stały kontakt z rówieśnikami oraz przyjazne środowisko obniżające poziom stresu – podkreśla Michał Kowalski. Jeśli chodzi o minimalną lub maksymalną liczbę dni w ramach pobytu czasowego w Angel Care, to nie ma ograniczeń – może trwać tylko jeden dzień lub dowolnie długo. Cena zależy wyłącznie od długości pobytu i potrzeb seniora. – Pobyt czasowy to dobre rozwiązanie również dla opiekunów osoby starszej, którzy potrzebują odpoczynku, mają do załatwienia pilne sprawy czy też na okres remontu w domu. Na przykład wtedy, gdy trzeba przebudować łazienkę lub przystosować całe mieszkanie do potrzeb opieki nad seniorem – dodaje Michał Kowalski.

 

Angel Care dzieli się na Apartamenty Chronione oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Dla komfortu mieszkańców wszystkie części działają w obrębie jednego kompleksu, ale do każdej prowadzi osobne wejście.

www.angel-care.pl

Angel Caredziała przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu w budynku dawnego szpitala Uniwersytetu Medycznego. Jest pierwszym punktem na mapie sieci ośrodków opieki w Polsce firmowanych tą marką. W Angel Care zainwestowała potężna grupa deweloperska Angel Poland Group i sieć centrów opieki MD Nursing.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ogłoszenie reklamowe

Miejsce na reklamę można zamówić

wypełniając formularz na stronie Kontakt

Cennik reklam na portalu VITA50PLUS

Wymiary oraz sposób rozliczania mogą podlegać

drobnym modyfikacjom na życzenie klienta.

REKLAMY

Gabinet Rehabilitacyjny
Meble