Magazyn ludzi wiecznie młodych i aktywnych.

 

Zainteresowanych umieszczeniem ogłoszeń
w nowym czasopiśmie, 
a także na stronie Vita 50 plus  prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 
509 212 281 lub 881 653 265.

 

 

Mammobusy pojawią się w 13 powiatach na Mazowszu

 

W październiku mammobusy na Mazowszu będą badały kobiety blisko 200 razy – zapowiada Agnieszka Gołąbek, rzecznik prasowy NFZ. W dniach 7-13 października 2013, mammobusy odwiedzą na Mazowszu trzynaście powiatów w ramach „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi".

W tym tygodniu będziemy w trzynastu mazowieckich powiatach, bo taki też jest cel funkcjonowania mammobusów na Mazowszu. Staramy się dojechać w najdalsze zakątki, do najmniejszych miejscowości na terenie naszego województwa. Tak, żeby to badanie przyjechało do kobiety, a nie kobieta musiała szukać badania w miejscowościach oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów - informuje Agnieszka Gołąbek. 

Na stronie internetowej NFZ jest harmonogram projektu. Znajdziemy tam informacje o tym, gdzie i w jakich godzinach mammobus będzie czekał na kobiety, które chcą poddać się profilaktycznym badaniom piersi.

Ogromny apel do rodzin kobiet, do przyjaciółek, koleżanek, do dzieci, żeby zachęcać panie do tego, żeby przychodziły na te badania, żeby je w tym wspierać, żeby rozwiewać ich wątpliwości – zachęca w rozmowie z agencją informacyjną Neweria Lifestyle Agnieszka Gołąbek, rzecznik prasowy NFZ. 

Samo badanie trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Panie rejestrują się na miejscu, od razu też dostają wynik. Jeśli budzi on zastrzeżenia technika, pacjentka kierowana jest na dalsze konsultacje.

Od stycznia przebadanych zostało w ten sposób 88 tys. kobiet na Mazowszu, z czego 3 tys. zostało skierowanych do dalszej diagnostyki. Badania w mammobusach są darmowe dla pań w wieku od 50 do 69 roku życia.

 – Jest to ten przedział wiekowy, w którym istnieje największe zagrożenie zachorowania na raka piersi – przestrzega Agnieszka Gołąbek.

Więcej informacji o badaniach mammograficznych  na stronie internetowej NFZ www.nfz-warszawa.pl.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ogłoszenie reklamowe

Miejsce na reklamę można zamówić

wypełniając formularz na stronie Kontakt

Cennik reklam na portalu VITA50PLUS

Wymiary oraz sposób rozliczania mogą podlegać

drobnym modyfikacjom na życzenie klienta.

REKLAMY

Gabinet Rehabilitacyjny
Meble