Magazyn ludzi wiecznie młodych i aktywnych.

 

Zainteresowanych umieszczeniem ogłoszeń
w nowym czasopiśmie, 
a także na stronie Vita 50 plus  prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 
509 212 281 lub 881 653 265.

 

 

Polski pojazd elektryczny na Motor Show 2014

 

W

 W czasie targów Motor Show 2014 swoją oficjalną premierę będzie miał nowy model marki Melex. Ten znany na całym świecie producent pojazdów elektrycznych, tym razem przygotował propozycję czteroosobowego pojazdu miejskiego, który może pełnić funkcję taksówki lub być ciekawą alternatywą dla miejskich samochodów.

Melex to jeden z najdłużej działających na świecie producentów pojazdów elektrycznych. Historia firmy rozpoczęła się w 1971 roku, kiedy w fabryce samolotów WSK Mielec zaczęły powstawać elektryczne wózki golfowe na potrzeby rynku amerykańskiego.

Obecnie Melex Sp. z o.o. jest prywatną, w pełni polską firmą oferującą około 100 różnych modeli pojazdów wykorzystywanych przez firmy z bardzo wielu branż. Są to pojazdy użytkowe służące do transportu osób i towarów, mogące przewozić do 8 osób lub do 1 250 kg ładunku. Jako jedne z nielicznych pojazdów tego typu posiadają homologację umożliwiającą poruszanie się po drogach publicznych Unii Europejskiej.

Już za tydzień rodzina modeli marki Melex powiększy się o kolejne dwa pojazdy. Na największych motoryzacyjnych targach w Polsce – Motor Show w Poznaniu – oficjalnie zadebiutuje pojazd oznaczony symbolem 363. Wśród premier samochodów największych światowych koncernów, w pawilonie nr 5 będzie można zobaczyć również niewielki czteroosobowy pojazd, który z powodzeniem może służyć jako niewielka taksówka, czy prywatny pojazd do jazdy po mieście. Jak przystało na Melexa, jest on w pełni elektryczny. Warto zauważyć, że pojazdy napędzane silnikami elektrycznymi w wielu polskich miastach mogą poruszać się po trasach niedostępnych dla aut spalinowych.

Natomiast niewielkie rozmiary nowego modelu pozwalają mu „wcisnąć się” w bardzo ciasne zaułki i ułatwiają parkowanie na coraz bardziej zatłoczonych miejskich parkingach. Nowy Melex mierzy 3270 mm długości i 1390 mm szerokości. Natomiast rozstaw osi wynosi 2400 mm. Dzięki temu w przestronnym wnętrzu wygodnie mogą podróżować 4 osoby. Jednocześnie promień skrętu wynoszący 3,9 m pozwala sprawnie przemierzać miejskie uliczki.

Do napędu wykorzystano nowoczesny, bezobsługowy silnik prądu stałego o mocy 5 kW, który zasilany jest z zespołu 8 akumulatorów, które można ładować ze zwykłego gniazdka elektrycznego.  

Jednocześnie na stoisku firmy z Mielca będzie można zobaczyć model towarowy o ładowności 1000 kg i zasięgu ponad 100 km. Idealne rozwiązanie dla wielu firm korzystających dotychczas z pojazdów spalinowych, a szukających oszczędności w zakresie kosztów transportu.

Melex zapewnia, że to nie koniec premier w tym roku. Oprócz nowych wersji już istniejących modeli polski producent pojazdów elektrycznych pracuje również nad pojazdem wyposażonym w akumulatory litowo-jonowe oraz zupełnie nową linią modelową.

Obecnie najwięcej pojazdów marki Melex trafia na rynki Polski i Skandynawii, ale sieć dilerów tej marki sięga od Australii, poprzez niemal wszystkie kraje europejskie aż po Argentynę. Ciągle również prowadzone są rozmowy z firmami zainteresowanymi sprzedażą pojazdów elektrycznych na kolejnych rynkach na całym świecie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ogłoszenie reklamowe

Miejsce na reklamę można zamówić

wypełniając formularz na stronie Kontakt

Cennik reklam na portalu VITA50PLUS

Wymiary oraz sposób rozliczania mogą podlegać

drobnym modyfikacjom na życzenie klienta.

REKLAMY

Gabinet Rehabilitacyjny
Meble