Magazyn ludzi wiecznie młodych i aktywnych.

 

Zainteresowanych umieszczeniem ogłoszeń
w nowym czasopiśmie, 
a także na stronie Vita 50 plus  prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 
509 212 281 lub 881 653 265.

 

 

Przygrywka przed sezonem.

  Początek trzeciej dekady maja przyniósł nad Bałtyk pogodę, o jakiej w niektórych latach marzą urlopowicze w lipcu i sierpniu. Błękitne niebo, lekki zefirek i temperatura dochodząca do 29 -30 st. C. Tylko woda jeszcze nieco za chłodna, choć amatorów… moczenia nóg nie brakuje. A w ośrodkach wczasowych sezon albo trwa (pełne są ośrodki wypoczynkowe, które na okres przed i po sezonie zawarły umowy z NFZ i cały rok przyjmują kuracjuszy) albo też dobiegają końca prace remontowo-adaptacyjne. Słowem ruch w interesie zaczyna powoli się rozkręcać, a właściciele licznych straganów, i ulicznych kiosków z pseudo” pamiątkami znad morza” i odpustowymi kiczami, lodów zapiekanek, gofrów, kebabów, wszelakich ciuchów, widokówek i całej tej szmiry i barachła, wyczuli już pismo nosem i na razie na „weekendowej forpoczcie turystycznej „ sprawdzają poziom cen, jakie będą obowiązywać w tym roku.

 Na deptaku nadmorskim w Ustce rekordy cen jak dotychczas wyśrubowano w pawilonie nr 8 należącym do firmy Patvoli gdzie mała kawa, bardzo średniej, jakości kosztowała poniedziałek 19 maja - 9 zł, a gałka także bardzo średniej, jakości w tym samym pawilonie kosztowała 3 zł. W miejscowych restauracjach – ceny także na etapie „ sprawdzania zasobności portfeli i naiwności potencjalnych klientów.

 Z bazą noclegową nie powinno być raczej kłopotu i to bez względu na wymogi letników i zasobność ich portfeli. W ciągu minionego roku powstało na środkowym i zachodnim Wybrzeżu wiele nowych hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych no i wreszcie całe kolonie nowych domków drewnianych na ogół dobrze wyposażonych, tyle tylko, że niekiedy zlokalizowano je na terenach bardziej oddalonych od plaż. Rezerwując domek - warto, więc dokładnie wypytać o odległość od plaży, aby uniknąć rozczarowania i kłopotów z codziennym dojazdem czy dojściem do morza. W Jarosławcu widzieliśmy całe nowe osiedle domków, z którego dojście do plaży wymaga nie lada poświęcenia.

Ceny- na razie w granicach ubiegłorocznych zwłaszcza w pensjonatach i ośrodkach, choć zdarzają się i wyjątki. Np. w Arce w Jarosławcu – ośrodku, w którym warunki lokalowe poza częścią hotelową gdzie wymagana jest dodatkowa oplata, przypominają lata dawnej „ świetności”- ceny pobytu za turnus wzrosły średnio o 100 zł od osoby.

Pocieszającym jest fakt, iż nadmorskie miasteczka i osady nad Bałtykiem z roku na rok pięknieją, a lokalne władze starają się nadać im pełen koloryt. Remontowane i odnawiane są fasady wielu domów, dba się o trawniki, parki i promenady, coraz ciekawsze są oferty imprez kulturalnych itp.

A więc – witajcie nad Bałtykiem w sezonie 2014, którego przygrywka już się rozpoczęła i szykujcie zasobne portfele…

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ogłoszenie reklamowe

Miejsce na reklamę można zamówić

wypełniając formularz na stronie Kontakt

Cennik reklam na portalu VITA50PLUS

Wymiary oraz sposób rozliczania mogą podlegać

drobnym modyfikacjom na życzenie klienta.

REKLAMY

Gabinet Rehabilitacyjny
Meble