Najdroższy burger świata. Kosztuje 5000 euro!

Spis treści

Restauracje na świecie toczą niekończący się umowny pojedynek o to, której z nich uda się przygotować najdroższe danie na świecie. Kilka dni temu swoją potrawę do konkursu zgłosiła holenderska restauracja De Daltons.I wkrótce okazało się, iż ustanowiony został kolejny rekord w tej najdziwniejszej i najbardziej snobistycznej dziedzinie.


Holenderscy kucharze z tej restauracji stworzyli najdroższego burgera na świecie i w ten sposób zdetronizowali wszystkich poprzednich posiadaczy tytułów z hipotetycznego tronu. Ich burger, nazywany The Golden Boy(Złoty chłopiec), wymaga dziewięciu godzin przygotowań i kosztuje …5000 euro.

   Pierwszą osobą i zapewne jedną z, niewielu, którzy skosztowały burgera był według holenderskiej prasy Robert Wilemes, prezes Royal Dutch Food and Drink Associaton, który stwierdził, iż mimo różnorodnych składników, z jakich utworzono burgera jest smaczny.  Skład najdroższego burgera w sporej części odbiega od jego pierwotnej postaci. Użyto tu wielu najdroższych, luksusowych składników takich jak Wagu wołowego z Chile, żeberek wołowych Premium, kraba królewskiego z Alaski, kawioru z jesiotra Bieługa, białych trufli, szynki paletowej Ibereco Bellotta (nota bene dostępnej także w niektórych sklepach delikatesowych w Polsce w cenie ponad 2500 zł za kg-przyp.red) . pierścieni cebulowych opiekanych w szampanie Don Perignon, marynowanych pomidorów w herbacie Matcha, majonezu z zsysanych jajek kaczki i sosem grilowym zawierającym kawę Kopi Luwak oraz whisky Macallan Single Malt. Wszystko to następnie umieszczono w szafranowej bułce posypanej złotym pyłem.

 Na zdjęciu: burger w całej okazałości. Foto Yu Tube  De Daltons