Po północy - nie ma muzyki przykazał Erdogan

 

 

Erdogan w szybkim tempie, islamizuje kraj.

Po ograniczeniu sprzedaży alkoholu wprowadził zakaz publicznego odtwarzania muzyki po północy, młodych Turków skarcił za odkładanie zawieranie małżeństw, a kobiety upomniał, aby rodziły więcej dzieci”, bo to jest ich „główne życiowe zadanie” 
Turecki prezydent Tayip Erdogan pod koniec czerwca br. wydał rozporządzenie, w którym wyraźnie zakazał publicznego grania i odtwarzania muzyki. Według władcy kraju muzyka o tej porze obojętnie czy wykonywana w restauracji, innym lokalu publicznym czy nawet w domu prywatnym przeszkadza innym. Cele zakazu nie są dostatecznie w rozporządzeniu uwidocznione, ale opozycja uważa, że jest to dalszy krok do islamizacji kraju.  Zakaz wywołał falę sprzeciwu w sieci. W ciągu 24 godzin w sieci ukazało się ponad 240 tys. oburzonych tą decyzją wpisów. ”Po północy w naszym kraju obowiązuje zakaz muzyki. To jest właśnie obecna Turcja. Władze starają się zablokować wszystko, co ma coś wspólne ze sztuką i kulturą. Jedna za drugą decyzją zabierają nam naszą wolność”.” Ten kraj jest rajem dla prania brudnych pieniędzy, ludzie kradną przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, kradną monety z muzeum, ale muzykantom nie wolno grać po północy. Jesteśmy obrażeni”. „Dolar kosztuje dziewięć libr, skarbiec centralnego banku jest pusty, bezrobocie sięga rekordowej wysokości, łapownictwo, mafie zagrażają krajowi. Państwowe porty służą, jako składy narkotyków, ta łódź zmierza kursem na zatopienie, ale kapitana denerwuje głośność muzyki na pokładzie „-oto tylko niektóre z wpisów na twisterze.

 W kwietniu br. gabinet Erdogan wprowadził jeszcze jeden zakaz- tym razem sprzedaży alkoholu. „ Od początku mówimy, że wprowadzone zakazy mają ideologiczne podstawy. Erdogan jeśli mówisz, że ktoś w tym kraju komuś przeszkadza- to wiedz, że ten kraj niszczysz Ty. Co z tym zrobisz?”- pyta lider Partii Republikańskiej Kemil Kilicdaroglu i apeluje o rozpisanie przedterminowych wyborów.

Po wydaniu dekretu o ograniczeniu sprzedaży napojów alkoholowych w kraju popularne stało się hasło- „ Nie sięgaj po nasz alkohol”. Rzecznik prasowy prezydenta Fahrettin Altun odpierał krytykę twierdząc, że upowszechniają ją ludzie, którzy nie są w stanie zrezygnować z nawyków starej Turcji i manipulują opinią publiczną twierdząc, iż sprzedaż alkoholu była w pełni zakazana miejsce tego, aby radowali się z nowych porządków”.

Erdogan, który każdego roku w coraz większym stopniu, islamizuje kraj, podczas ostatniego weekendu krytykował młodych obywateli za to, iż odsuwają na okres po trzydziestce zawieranie małżeństw. Z kolei kobiety wezwał, aby rodziły więcej dzieci, „albowiem jest to ich główne życiowe zadanie”.